Ish-lojtari i NBA-së dhe anëtar i “Shtëpisë së të famshmëve” Shekill O’Nill shprehu dhimbjen për vdekjen e ish-partnerit të Lejkersit, Kobi Brajant dhe vajzës së tij Xhiana.

 

“Nuk kam fjalë për ta shprehur dhimbjen që e ndjej lidhur me humbjen tragjike të Xhixhit tim të bukur dhe vëllait tim Kobi Brajant. Të dua dhe do të më mungosh”.

Ngushëllime familjes Brajant dhe familjarëve të pasagjerëve të tjerë të cilët ishin në helikopter. Kjo është shumë e dhimbshme, shkroi Shek në rrjetet sociale.