Real Madrid ka shënuar fitore me përmbysje kundër Real Sociedad.”Santiago Bernabeu” ishte terren i pakalueshëm për skuadrën e Sociedad, shkruan lajmi.net.

‘Los Blancos’ mposhtën kundërshtarin e tyre duke e mposhtur me rezultatin 3:1, në një ndeshje ku golin gjeti edhe Luka Modric.

Benzema dhe Valverde shënuan dy herë të tjera për Real Madrid, kurse Willian Jose ishte ai që realizonte golin e parë të ndeshjes.

Benzema ka notën më të lartë në këtë ndeshje, sipas WhoScored. Më poshtë lajmi.net ua përcjell të gjitha notat e lojtarëve