Arbenita Ismajli ka treguar se cilës fe i përket.

Arbenita Ismajli është aktive në llogarinë e saj në Instagram, shkruan lajmi.net.

Ajo me ndjekësit ndan postime të ndryshme, foto ku shfaqet joshëse e edhe videot nuk mungojnë, mirëpo kësaj radhe ka vendosur që me ndjekësit të ndaj diçka tjetër.

Dikush e ka pyetur se cilës fe i përket dhe Arbenita ka treguar se është myslimane, mirëpo pavarësisht kësaj thotë se ajo çfarë më së shumti ka rëndësi është të jesh njerëzor dhe ta bësh këtë botë një vend më të mirë.