Ndeshja mes Teutës dhe Tiranës në basketboll ka degjeneruar në dhunë, pasi një lojtar i Tiranës ka qëlluar me grushte e shpulla arbitrin.
Protagonist u bë lojtari i Tiranës, Bruno Daliu, ku në një moment nervozizmi iu afrua një prej arbitrave të sfidës, Jurgen Muho dhe nisi ta godiste atë.

Pamjet tregojnë një dhunë të paprecedentë, e cila prej shumë kohësh nuk shihej në këtë sport.

Ndeshja në fund u mbyll në favor të Teutës me rezultatin 98-86, por rezultati u bë i pa vlerë përballë këtij skandali që ndodhi në basketbolli shqiptar.