Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare dhe me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus 10 deri në minus 2 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 7 deri në 13 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të vogla mesatare dhe me erë të dobët deri në mesatare veriperëndimore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në minus 7, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 7 gradë Celsius.

Deri të premten moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare, të enjten edhe me erë të përforcuar veriore. Gjatë fundjavës vranësira do të rritet, ndërsa të dielën do të ketë reshje të kohëpaskohshme të shiut.