Trazirat në Paris para përplasjes së Ligës së Kampionëve midis PSG dhe Galatasaray. Vetëm pas orës 6 të mëngjesit, disa metra larg “Prince’s Park” tifozët e Paris Saint-Germain dhe Galatasaray u ngecën. Përndryshe incidenti filloi kur rreth 200 tifozë të Galata ndezën pishtarë, por më pas goditën një autobus të qytetit dhe u përpoqën ta ndeznin. Policia ndërhyri dhe shpërndau huliganët me gaz lotsjellës. Ata më pas u përleshën me tifozët e PSG-së duke u nisur drejt stadiumit. Policia këtu gjithashtu duhej të ndërhynte dhe të rivendoste rendin dhe të parandalonte aksidentet. Përndryshe, ndeshjet e mëparshme mes dy klubeve ishin plot incidente, përfshirë atë të 13 marsit 2001 kur të dy grupet e tifozëve po luftonin në stenda.

SuperLig 🇫🇷@TurcFootball

FLASH 🚨

Environ 200 fans du PSG ont attaqué les fans de Galatasaray. Des bruits d’explosion ont été entendus après les événements. La police est venue sur les lieux. 🤬

Embedded video

127 people are talking about this

Pierre Sautarel@FrDesouche

PSG – Galatasaray : des incidents entre supporters parisiens et turcs autour du Parc au cri d'”Allah Akbar”

Embedded video

838 people are talking about this

Get French Football News@GFFN

Paris is a mess as Galatasaray and PSG ultra fans continue to skirmish with the police in the middle. (📸@gsstatistictr)

Embedded video

87 people are talking about this