Teksa Shqipëria tundej nga tërmeti, dy binjakë kanë lindur në materintetin “Koço Gliozheni” në Tiranë.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë, mjekja Anika Dokle, e cila ka postuar një video të dy të porsalindurve.

Unë dhe shokët e mi edhe këtë herë në maternitet. Këta bebusha binjakë lindën 20 minuta pas tërmetit. Kjo është simbolika më e mirë e vijimësisë së jetës. Nuk kam më fjalë!,”-shkruan krahas videos mjekja. 

Postimi i plotë:

Shqipëria është tronditur nga një tërmet i fuqishëm në orët e para të mëngjesit të sotëm. Mësohet se epiqendra e tërmetit 6.4 ballë ka qenë në Durrës por është ndjerë në të gjithë vendin.