Jose Mourinho dëshiron që të jetë konkurrues në Serie A në sezonin e ardhshëm me skuadrën e Romës.

Portugezi pritet që t’i transferoj disa lojtarë gjatë afatit kalimtar të janarit në mënyrë që të luftojë për titullin e kampionit.

Gazetari italian Di Marzio, shkruan se Mourinho ia bërë të qartë Romës së dëshiron transferimin e Granit Xhakës.

Xhaka pritet t’i bashkohet italianëve, por ai po ashtu ka oferta edhe nga Bundesliga gjermane.

Nga Arsenali do të largohen edhe Ëillian dhe Hector Bellerin.