Këshilli i Qytetit të Liverpoolit e ka konfirmuar se kampionët e Anglisë do të jenë në gjendje të zhvillojë paradën e tyre të hapur me autobusin pasi të fitojë titullin e tyre të parë në Ligën Premier.

Data ende nuk është konfirmuar megjithatë për shkak të pandemisë Coronavirus.

Liverpool do ta bëjë një paradë për të festuar titullin e parë të klubit prej se është formuar ky format i Ligës Premier.

SPORTbible

@sportbible

Incredible scenes outside Anfield last night as Liverpool clinched the Premier League title… 🔥🔴🏆

Embedded video

88 people are talking about this

‘Të Kuqtë’ u konfirmuan si kampionë dje pasi vendi i dytë Manchester City humbi ndaj Chelsea në Stamford Bridge (2-1), që do të thotë nuk mund ta arrijë më Liverpoolin me shtatë ndeshje të mbetur të sezonit.

Këshilli i Qytetit të Liverpoolit, i ka thënë mediumit ‘Liverpool ECHO’ se klubi do të ketë drejtë ta bëjë paradën, megjithëse jo njeherë për shkak të pandemisë në vazhdim të Coronavirusit.

SPORTbible

@sportbible

The insane queue to get to Anfield as Liverpool fans celebrated their first league title in 30 years… 🚗🙌🏆

Embedded video

52 people are talking about this

“Ne po shohim planet se si një fitore e titullit mund të festohet plotësisht dhe do të nderonte ambiciet e klubit dhe tifozëve për të pasur një paradë – kjo do të ndodhë vetëm kur të jetë e sigurt për ta bërë këtë, kufizimet e bllokimit janë lehtësuar dhe shkalla e infeksionit të virusi është zvogëluar”, thuhet në përgjigjen e tyre.

Parada me shumë gjasa nuk do të zhvillohet këtë verë.