Liverpooli do të jetë nikoqir i Sheffield United në kuadër të xhiros së 21-të në Ligën Premier.

Kampionët aktual të Evropës dhe Botës synojnë që të vazhdojnë ecurinë e fitoreve edhe në përballje me skuadrën e rikthyer këtë edicion në elitën e futbollit anglez.

1,303 people are talking about this

Liverpool ka 10 fitore radhazi në Ligën Premier dhe sonte synon që ta marrë të 11-tën.

Në anën tjetër Sheffield United në këtë takim vjen pas dy ndeshjeve pa fitore.

Formacionet zyrtare:

Liverpool FC

@LFC

? TEAM NEWS ?

Tonight’s line-up… https://cards.twitter.com/cards/bnqrd/8pypj 

Click here to follow Liverpool v Sheffield United live tonight

www.liverpoolfc.com

2,937 people are talking about this

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson, Henderson, Wijnaldum, Keita, Mane, Salah, Firmino.

Liverpool FC

@LFC

How tonight’s visitors line-up ⬇️ https://twitter.com/SheffieldUnited/status/1212811051349225478 

Sheffield United

@SheffieldUnited

Here’s how United line-up ?

John Lundstram is back into the side while Didzy & Moose lead the line ?

View image on Twitter
78 people are talking about this

Sheffield United: Henderson, Baldock, Basham, Egan, O’Connell, Stevens, Fleck, Norwood, Lundstram, McGoldrick, Mousset.