Këta janë futbollistët shqiptarë nga Zvicra që mund t’i thonë “PO” Kosovës
Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur që shumë shpejtë dy-tre futbollistë do të zgjedhin për ta përfaqësuar Kombëtaren e Kosovës.

Në ligën elitare të Zvicrës dhe ligën e dytë, luajnë numër i madh i shqiptarëve.

Indeksonline ju sjell disa futbollistë që mund të marrin përgjigje pozitive nga FIFA nëse pranojnë ta veshin fanellën e Kosovës.

Kemal Ademi – Basel

Bastien Toma – Sion

Toni Domgjoni – Zurich

Pajtim Kasami – Sion

Andi Zeqiri – Lausanne

Adrian Nikci – FC Schaffhausen

Kastriot Imeri – Servette

Amir Saipi – FC Schaffhausen

Tician Tushi – Basel

Lavdim Zumberi – Zurich

Bledian Krasniqi – Zurich.

Duhet theksuar që shumica e futbollistëve të rinjë e shohin Zvicrën si mundësi më të mirë se Kosovën për të arritur sukses në karrierë.