Në tubimin e koalicionit ASH-AAA në Strugë, përveç kryetarëve të koalicionit Ziadin Sela dhe Afrim Gashi, kanë marr pjesë edhe përfaqësues të lartë të Lëvizjes VETËVENDOSJE. Ish zv.kryeministri Haki Abazi ka folur rreth koalicionit ASH-AAA në Strugë, ku u ka dhënë mbështetje si koalicion.

Por, ditëve të fundit në Kosovë ka nisur një procedurë hetimi ndaj Haki Abazit i cili akuzohet për keqpërdorim fondesh me vlerë deri 1 milion.

Siç raportojnë mediat në Kosovë, nuk është hera e parë që Haki Abazi akuzohet për keqpërdorim fondesh.

Ja dokumenti;