Selisë së PS i është vënë zjarri ditën e sotme gjatë protestës në Shkodër.

Një grup të rinjsh kanë thyer xhamat e godinës, më pas lanë shkatërruar çdo gjë që u a dalë para dhe më pas kanë nxjerrë stolat jashtë duke u vënë edhe flakën.

Të gjitha orenditë janë nxjerrë nga grupi i të rinjve në Shkodër, ndërsa turma ka qëndruar duke parë.

Fillimisht protesta ka nisur e paqtë, ku qindra qytetarë marshuan në rrugët e qytetit me thirrjet “Rama Ik” dhe “Drejtësi për Klodianin, por më pas ata kanë sulmuar selinë e PS.

Një grup policësh të pajisur me mjetet mbrojtëse larguan të rinjtë duke hedhur gaz lotsjellës.

FOTO GALERI
1/14