Fatkeqësia natyrore që goditi Shqipërinë, ka prekur e ka bashkuar të gjithë shqiptarët, për t’u ardhur në ndihmë motrave dhe vëllezërve që po kalojnë këto ditë të vështira.

Një ndër bamirësit më të mëdhenj të Shqipërisë, Elvis Naçi, ka ndërrmarë nismën e radhës në mbështetje të personave të prekur nga tërmeti.

Ai fton shqiptarët kudo që ndodhen të kontribojnë sadopak për të ndërtuar pallatet e shembura në Thumanë, e për t’u lehtësuar dhimbjen që familjarët përjetuan nga humbjet e të afërmëve të tyre.

Elvis Naçi ka publikuar edhe llogarinë ku shqiptarët mund të kontribuojnë, për të rimëkëmbur Shqipërinë që sot është e dërrmuar.

NISMA E MADHE!

Ftojme te gjithe shqiptaret te behemi bashke per te ndertuar pallatet qe termeti shkaterroi ne Thumane, duke lene pas shume viktima. Te behemi bashke te lehtesojme dhimbjen qe familjaret humben te afermit e tyre, midis tyre femije… Ky eshte momenti qe shqiptaret te behen bashke, ne dhimbjen e madhe qe sot ka derrmuar Shqiperine tone te dashur…”

gofundme.com/f/elvisnaci
Pay pal: [email protected]
Adresa e Te dhenat bankare ne Zvicër: Name: Firdeus
Adresse Uetikon am See
Konto Nr 15-387081-5
IBAN CH94 0900 0000 1538 7081 5
Për çdo inforacion më kontaktoni ne nr tim të telefonit 00355674006161