Tërmeti i fortë 6.4 ballë dhe postgoditjet, kanë shkaktuar jo vetëm viktima e të plagosur, por kanë krijuar edhe panik te shumë qytetarë.

Disa kanë marrë rrugët e jugut e disa ato të veriut.

Qytetarët që jetojnë në Tiranë e Durrës, janë duke u larguar për të kaluar mbrëmjen diku tjetër, nga frika e ndonjë tërmeti.

Ndërkohë JOQ raporton se ish-kryebashkiaku Vangjush Dako, është larguar nga Durrësi drejt veriut