Kaluan 48 orë prej ofertës për koalicion trepalësh asnjë përgjigje prej Aleancës për Shqiptarët edhe pse në konferencës për shtyp njoftuan se do të dalin me qëndrim.

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, në konferencë për shtyp njoftoi se partia e tij është e hapur për koalicion trepalësh, për zgjedhjet e 12 prillit.

Ai tha se brenda 48 orëve do të bëjë ofertë për koalicion trepalësh, duke iu referuar Lëvizjes Besa dhe Alternativës.

Ai deklaroi se nëse nuk ka përgjigje nga partitë që do t’u dërgohet ofertë, më pas do të dalin me qëndrim.SHSH