Ballina 2020 November

Arkiva Mujore November 2020

Sonte qëndrova në mesin e djemve të ekipit "Futsall Shkupi" , të cilët për të tretën herë me radhë prezantojnë Maqedoninë e Veriut në arenën ndërkombëtare, dhe ndeshjen paraeliminatore të "Ligës së Kampionëve" e zhvillojnë këtë të diele kundër irlandezëve të "Blu Mexhik FC Dublin". Vizita ime ishte për ti...
Përveç flamujve të vendosur për festë, bukurinë Çairit sot i’a shtuam edhe me mbjelljen e disa drunjëve, bashkë me zv.kryeministrin e parë z.Grubi dhe drejtorin e NP “Parqet dhe Gjelbrimi”, z.Muça. Gëzuar Festa, Dita e Flamurit??????
Deputeti Izet Mexhiti, mori pjesë në vënien e gurthemelit të objektit të ri administrativ në kuadër të stadiumit të klubit FC Shkupi. Z. Mexhiti ka shkruar se “Festa ka më tepër kuptim, kur shënohet në të tilla mënyra!” Ja postimi i z. Mexhiti në fb: Kënaqësi që sot të marr pjesë në...
Festën e Ditës së Flamurit, e shënojmë me punë- gurthemel për objekt administrativ në stadiumin e klubit FC SHKUPI Ku ka më bukur se festës së madhe kombëtare Ditës së Flamurit t’ia shtojmë gëzimin me punë dhe projekte konkrete. Pikërisht sot në mesin e miqve, bashkëpartiakëve, kabinetit qeveritarë dhe kryetarit Ali...
Mjetet e parapara për zbukurimin e komunës me rastin e festave të fundvitit, alokohen për qëllim humanitarë! Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu nga mbledhja e realizuar sot me kabinetin dhe bashkëpunëtorët e tij, propozoi alokimin e mjeteve të cilat janë të parapara për zbukurimin e komunës me rastin...
Pjesë të komunave të Shkupit Qendër, Gjoçre Petrov, Saraj, Aerodrom dhe Karposh nesër në periudha të caktuara kohore do të mbeten pa energji elektrike. Siç njoftoi Qendra e Menaxhimit të Krizave pa energji elektrike do të mbeten, nga ora 08; 30 deri në 16:00 përdoruesit nga një pjesë e bulevardit...
Emisioni “N’shpi te…” sot ndodhet në shtepinë e kryetarit të komunës së Çairit, z. Visar Ganiu, i cili edhe përkundër angazhimeve të tija na mirëpriti në shtëpinë e tij. https://youtu.be/mtEkAquBghU
Qeveria në seancën e sotme krahas vendimeve të shumta që ka marrë mbi masat për Covid 19, ka bërë edhe disa emërime kadrovike e mes tyre ka emëruar disa drejtor dhe zëvendës drejtor, dhe atë: Qeveria ka emëruar bordin e ri të Telekom në përbërje të: Shkodrane Zenuni Dardhishta Bardhyl Nasufi Nina Angelovska Sadulla...
Drejtoresha e DAP -it Sanja Llukarevska dhe zv/ drejtori Abdulselam Selami , njoftojnë se në prag të sjelljes së Ligjit për mbështetje financiare të punëdhënësve nga sektori privat të goditur nga kriza ekonomike – shëndetësore e ndikuar nga virusi covid-19, për shkak tē pagesës së rrogave për muajt 1️⃣0️⃣,...
Artisti i ri nga Shkupi Amar Ismani sot publikoji projektin e tij të parë i cili titullohet PRAY. Amari vjen nga një lagje urbane e Shkupit, më saktësisht nga Çairi,një lagje në të cilën është e zhvilluar Hiphop kultura. Ai është edhe pjesë e produkcionit nga Shkupi Unorthodox Entertaiment, bashkë...