Ballina 2020 October

Arkiva Mujore October 2020

Abdul – Selam Selami i takon gjeneratës së re të administratorëve të shtetit, i cili me përgjegjësi dhe seriozitetin maksimal, i del zot çdo përgjegjësie me kompetencë dhe integritet. Kuadri i ri, i cili është forcë e re në vitet e fundit brenda institucioneve të Republikës së Maqedonisë së Veriut,...
Kryetari i BDI-së z. Ali Ahmet sot do të realizojë takim me Kryeministrin e Republikës së Kosovës z. Avdullah Hoti i cili do të qëndrojë për vizitë zyrtare në vendin tonë Tet 23, 2020 Takimi do të mbahet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut (zyra254) me fillim në ora...
Nga terreni i lagjes Dizhon, ku po pastrohet rrjeti i kanalizimit të ujërave të zeza Ndjekim me vëmendje çdo punë e cila po zhvillohet në Çair, sepse kemi dëshirën dhe vullnetin për të sjellë zgjidhje për çdo problem dhe përmbushje të sejcilës nevojë dhe kërkesë qytetare. https://www.facebook.com/komunacair/posts/10157212422242407
Qyteti i Shkupit prej sot e vazhdon thirrjen publike për subvencione për pajisje inverterë për ngrohje të amvisërive me çka qytetarët do të mund të aplikojnë edhe onlajn. Afati vazhdohet për shkak të deri tani kërkesat e arritura nuk janë shterur mjetet e parapara. “Pasiqë Qyteti i Shkupit i ka...
Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Izet Mexhiti, deklaroi sot se partitë parlamentare të opozitës kanë kohë për të shqyrtuar propozimin e tyre për ndryshime në Rregulloren që i përket precizimit të asaj që do të thotë prani e deputetëve në seancat parlamentare. “Në Rregullore qëndron prani. Duam të specifikojmë...
Këtu janë të gjitha thashethemet përpara ngjarjes virtuale të lançimit të iPhone 12 nga Apple për pak çaste. Në një ngjarje virtuale më vonë sot, Apple pritet të zbulojë iPhone 12. Kemi dëgjuar shumë thashetheme në lidhje me specifikimet e telefonit të ri, çmimin dhe tiparet e mundshme 5G, si...
Zëvendësministri i Shëndetësisë, Ilir Hasani për TV21 ka njoftuar se në seancën e sotme të Qeverisë është diskutuar për kolonat e gjata që u panë dje në hyrje dhe daljet e vendit, kanë vlerësuar se situata është alarmante ndërkaq apelojnë që qytetarët të mos e keqpërdorin kufirin. “Qeveria sot ka...
Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu në emisionin Click Plus ashpër ka kundërshtuar ish-kandidatin për kryetar Komunë në Çair, Zeqirja Ibrahimi i cili ky i fundit tha se Ganiu mburret me rrethrrotullimet e Shilegovit. Ganiu tha se Qyteti i Shkupit taksat e Çairit e ka obligim që t’i ktheje...
Ish-kandidati për kryetar Komune në Çair, Zeqirja Ibrahimi nga Alternativa, në emisionin Clikc Plus tha se në Komunën e Çairit nuk ka ndryshuar asgjë, përveç kateve të ndërtesave pa leje. Por i menjëhershëm ishte reagimi i kreut të Çairit Visar Ganiu i cili tha se inspektorati i ndërtimeve që drejtohet...
Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu thotë se Zeqirja Ibrahimi po bën PR kur thotë që gjërat i ka realizuar Shilegovi. Ganiu shtoi se Ibrahimi është ekspert për të bërë PR. “Çdo gjë që nuk është realizuar dhe e kam premtuar me Qytetin e Shkupit, ma gjuan në aspektin negativ...