Ballina 2020 September

Arkiva Mujore September 2020

 NP “Ujësjellësi dhe kanalizimi” njofton se për shkak të defektit në rrjetin elektrik, ka ndërprerje të energjisë elektrike në stacionin pompues Shuto Orizarë, dhe për shkak të kësaj sonte pa ujë janë banorët në lagjen Shuto Orizarë. Furnizimi me ujë është ndërprerë prej orës 19:00 dhe do të zgjasë deri...
Zëvendësdrejtori i Agjencisë për Përkrahje Financiare në Bujqësi dhe Zhvillimin Rural, Abdulselam Selami,  përmes fotografive sjell pamje nga dy fshatra  të Shkupit, në gjendjen se si kanë qenë më parë dhe si duken sot . Në profilin e tij në fejsbuk Selami shkruan: Dy fshatra të bukur të Shkupit sot si...
Bayern Munich ka arritur të shënojë fitore në ndeshjen hapëse të Bundesligës ndaj Schalkes me rezultat 8-0. Kampionaët aktual të Evropës dhe Gjermanisë e ka nisur nga aty ku e lanë sezonin e kaluar, me fitore spektakolare. Bayern nënshtoi Schalken duke i shënuar tetë herë, tri herë në pjesën e parë...
Ajo është ndër më të dashurat për publikun shqiptar, pasi përçon energji negative me paraqitjet e saj. Bëhet fjalë për këngëtaren e njohur, Rina Balaj, e cila komentohet tej mase për secilën lëvizje të mundshme. Në një postim të fundit në rrjetin social Instagram, bukuroshja shqiptare ka mahnitur me...
Nesër (e shtunë) në Kanjonin e Matkës organizohet aksion i madh ekologjik. Gjendja momentale e shtegut të këmbësorëve prej tek Restoran Kanjon Matka e deri tek shpella nënujore Vrello, përgjat të cilit çdo ditë kalojnë qindra turistë, për fat të keq është mbuluar nga mbeturinat si pasojë e papërgjegjsisë së...
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive z.Artan Grubi, sot realizoi takim pune me ambasadorin e Italisë në Maqedoninë e Veriut, z.Karllo Romeo. Në këtë takim u shkëmbyen mendime për marrëdhëniet dypalëshe mes Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Italisë, të cilat...
  Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive z.Artan Grubi sot në kabinetin e tij priti Ministrin në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, z.Gent Cakaj. Në takim, të dy bashkëbiseduesit z.Grubi dhe z.Cakaj shkëmbyen mendime për temat politike aktuale në...
Alarm për bombë në rrugën “Aradhet Partizane”. Policia ka ndërprerë qarkullimin rrugor deri te rruga “Franklin Ruzvelt”. Në vendngjarja ka një numër të madh forcash policore. Alsat mëson nga burimet e tij se ekipet e kriminalistikës dhe çmontimit kanë dalë në vendngjarje. Besohet se bomba sipas alarmit është vendosur...
Po inspektojmë prej së afërmi punimet që po zhvillohen për renovimin e Shkollës Fillore "Jashar Bej Shkupi", të cilat tashmë janë gati të përfunduara. Çdo investim i yni , shkon në llogari të përmirësimit të kushteve dhe garantimit të ambientit me standard për zhvillimin e procesit arsimorë dhe për shëndetin...
Nazim Bushi tashmë është zyrtarizuar në Bashkimin Demokratik për Integrim (BDI) për postin e zëvendësministrit në Ministrinë e Punëve të Brendshme (MPB). Ai njihet si ish-komandanti i brigadës 114 të UÇK-së që ka vepruar në rajonin e Karadakut të Kumanovës dhe Shkupit. Gjatë konfliktit të vitit 2001 ai braktisi radhët...