Ballina 2020 August

Arkiva Mujore August 2020

“Nënshkruam aktet normative për emblemat e uniformave të policisë edhe në shqip (Policia e trafikut, Policia kufitare, Njësiti i helikopterëve për detyra policore, Njësiti për detyra të posaçme,… )!” – thotë Nuhiu Për më shumë ndiq linkun: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3228139620606346&id=100002310186518
Editorial Nga Hakim Suma Shumë spekulime, por asnjë informacion i besueshëm për përbërjen e qeverisë së re. Palët nuk ndajnë detaje të bisedimeve midis liderëve, kështu që të gjitha kombinimet e mundshme po qarkullojnë në publik. Blofet janë nga më të ndryshmet, nga ajo se tashmë është rënë dakord për...
Pas fillimit të sezonit të ri në Ligën e Parë Futbollistike, në të cilën Boreci në transfertë mund kampionin aktual, Vardarin me 1-0, sot do të zhvillohet sfida te tjera të javës së parë. Spikat sfida në Çair, ku FC Shkupi përballet me Shkëndijën, ndërsa skuadra tetovare nuk di...
Mjer ata studentë që kanë ksi lloi profesoresh,mjer ato të cilët marin mësim nga një Profesorësh e koruptuar e cila për interesa personale të gjithë i emëron HAXHUZE e ndërsa kur flitet për interesat e saj bashkë me familje ajo mbyll syt dhe nuk është HAXHUZE (tendera prej Afrim...
Një ceremoni lamtumire u mbajt dje në selinë e Brigadës së Evropës Juglindore (SEEBRIG) në qytetin grek të Larissas në prag të transferimit të Komandës në Kumanovë. Sipas Ministrisë Greke të Mbrojtjes, në këtë aktivitet morën pjesë Zëvendës Ministri i Mbrojtjes i Greqisë, homologu i tij shqiptar, Komandanti i SEEBRIG,...
Shpërthimi i së martës në Bejrut plagosi një çift nga Libani, i cili gjendej vetëm 600 metra larg incidentit vdekjeprurës. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, Imad Khalil dhe Lina Alameh thonë se janë me fat që i shpëtuan këtij shpërthimi. Ndërkohë, të dy po qëndrojnë brenda spitalit derisa gjendja e tyre...
Tash e dy dekada, banorët e fshatit të Karaçevës pothuajse janë lënë pas dore nga institucionet e Kosovës. Ndërkohë që janë pa vëmendje institucionale, “vizitorë” të shpeshtë në territorin e tyre kanë xhandarmërinë serbe. Selver Lenjani i cili përfaqëson banorët e këtij fshati, dhe që gjithmonë ka qenë i zëshëm...
Reperi i njohur nga Ferizaj, Mozzik, ditën e djeshme (e shtunë) nisi turin nëpër qytete të ndryshme të Kosovës dhe ky veprim i tij bëri bujë të madhe gjithandej. Artisti, i cili kishte për qëllim promovimin e albumit të ri ‘Mozzart’, mori kritika të shumta për grumbullimin e njerëzve në...
Kandidati për deputet nga Bashkimi Demokratik për Integrim, z. Izet Mexhiti, ka korrur një fitore spektakolare në Çair, duke rikthyer fuqishëm votën e shqiptarëve në shtëpinë e vjetër, shtëpinë e dëshmuar, BDI-në. Zgjedhjet e rikonfirmuan se qytetarët e Çairit nuk e kanë harruar ish kryetarin e vet për tri mandate,...
Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë dhe Bashkimi Demokratik për Integrim parimet bazë për qeverisjen e ardhshme të mundshme! Këtë pasdite grupet e punës së dy partive dolën me qëndrim të përbashkët ku treguan se kanë pasur diskutim konstruktiv për konfirmim të angazhimeve për të gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut,...