Ballina 2020 June

Arkiva Mujore June 2020

Ish Kryeministri Zoran Zaev dhe njëherit lider i LSDM -së ka deklaruar se ai është i gatshëm ti jep 13 deputetë Mickoskit të VMRO -së që ai të mund të formojë një qeveri minoritare ose të pakicës informon TetovaSot Në anën tjetër Mickoski i tha Zaevit që t’ia linte matematikanëve...
E turpshme Levizja Besa largon femijet nga fusha e futbollit per te mbajtur tubim në lagjen e gazibabës.  
Bomba të reja u publikuan dje në internet. Protagonist në “bombat” që u publikuan ishte ish kryeministri Zaev dhe partia e tij LSDM. Në opinion bomba e djeshme u cilësua si skandal i madh ku dëgjohet zëri i ish kryeministrit Zoran Zaev i cili përdorë një fjalor shumë të ulët...
Lëvizja “Unë besoj”: LSDM me veprime anti-shqiptare shkarkon Arbenin, emëron Aleksandrin Të nderuar, Ne po flasim me zë të lartë këtu kundër diskriminimit dhe pabarazisë.fakti që Arbeni është zëvendësuar nga Aleksandri, është simptomatikе për shoqërinë tonë. Zaev, na tregoni vetëm një arsye për shkarkimin e Dr. Ziberit - gjithçka që dimë është...
Bilall Kasami kërkoi shpëtim përmes Zaevit ndërsa ky i fundit besoi tek Bilall Kasami por sa më shumë që afrohet dita e zgjedhjeve aq më shumë po e shohin forcën politike që u shterret. Këto dy parti tashmë kanë filluar të ndjejnë krizën dhe mbështetjen që po zbehet dita-ditës...
“Koliçani i Epërm i Karshiakës në mbështetje tonë të plotë! Banorët në vendbanimet e Karshiakës po na japin vullnet edhe më të madh që edhe më shumë të përkushtohemi në Platformën tonë për Kryeministrin e Parë Shqiptar dhe me plot besim japin përkrahje për listën e kandidatëve për deputetë në...
Bartësi i listës në zonën 1 Izet Mexhiti , idenë e liderit Ali Ahmeti për kandidatin për kryeministër shqiptar e promovoi para banorëve të Koliçanit të Epërm. Zëvendësdrejtori i Agjencisë për Përkrahje Financiare në Bujqësi dhe Zhvillimin Rural, Abdulselam Selami shkruan  :  Koliçani i Epërm i Karshiakës me energji pozitive dhe...
Kandidati për kryeministër të parë shqiptar, z. Naser Zyberi, nesër, më 27.06.2020 (e shtunë) do të realizojë vizitë në qytetin e Gostivarit, gjegjësisht në fabrikën KEM-AD, së bashku me kandidatët për deputet nga kjo zonë dhe me sipëmarësit e kësaj kompanie, ku do ta shpalosë iniciativën e tij për...
Kandidati i BDI-së për kryeministër Naser Ziber, sot në një takim me gazetarët tha se e ka pranuar propozimin e integristëve, që siç tha, të tejkalohet mosdurimi bipolar midis partive më të mëdha politike në vend. Megjithatë ish-ministri nga radhët e PPD-së, nuk saktësoi çfarë e ka shtyrë ta ndryshojë...
“Për herë të parë, kemi qasje në llogaritë e partive, kemi një marrëveshje me bankat dhe në baza ditore do t’i dimë ndryshimet dhe do të dimë se kush janë donatorët”, tha për “Euro-Fokus” kryetarja e Komisionit për Antikorrupsion, Biljana Ivanovska. “Nga ana tjetër, për të siguruar që të mos...