Ballina 2020 April

Arkiva Mujore April 2020

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të presidentit Thaçi, i cili sonte përmes një lidhje direkte në një debat televiziv, i ka ftuar Kurtin dhe ministrin në detyrë të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, që të shkojnë ta vizitojnë në shtëpi. Reagimi i presidentit Thaçi...
Polemika të mëdha sonte janë ngritur mbi atë se a po zhvillohet mësimi onlinë në shkollat shqiptare në vend, derisa akuza janë hedhur mbi ministrin e arsimit se jo të gjitha shkollat zhvillojnë mësimin online ShkurtShqip ka arritur të sigurojë material mbi atë se si po zhvillohet mësimi online pikërisht...
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës arritën sot marrëveshje për koalicion qeverisës, por analisti dhe publicisti Veton Surroi, duke analizuar zhvillimet e fundit politike, thotë se kjo është një tentativë antiligjore dhe antikushtetuese, që sipas tij do të dështojë me sukses. Surroi thotë se nëse krijohet...
Polemika të mëdha sonte janë ngritur mbi atë se a po zhvillohet mësimi onlinë në shkollat shqiptare në vend, derisa akuza janë hedhur mbi ministrin e arsimit se jo të gjitha shkollat zhvillojnë mësimin online, shkruan gazeta KOHA. Gazeta KOHA ka arritur të sigurojë material mbi atë se si po...
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk u beson paralajmërimeve se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, mund të refuzojë që ta lëshojë qeverinë në rast të votimit të një qeverie të re. Haradinaj ka thënë se Kurti ka pjekuri të mjaftueshme institucionale që të zbatojë vendimet e Parlamentit...
Adil Behramaj, këshilltar i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Xhelal Sveçla, si ushtrues detyre i ministrit të Punëve të Brendshme, dje i ka dhënë leje speciale për të lëvizur lirshëm në tërë territorin e Kosovës edhe Aleksandar Jabllanoviqit. Behramaj, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se...
Prishtina po vazhdon edhe më tej të jetë në karantinë. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një shkrimi ka treguar se pasi ka diskutuar me Ministrinë e Shëndetësisë dhe pas rekomandimeve të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, Kolmpleksi Rrezja dhe dy pika të tjera, që ishin vatra të epidemisë, sonte...
Sot Legis, në bashkë punim me AGA Food & Coffee shpërndau 70 iftare në Qendrën azilkërkuese. Me përkrahjen tuaj do ta vazhdojmë këtë mision fisnik. Ju falënderit! #DhuroIftare #DonirajIftar
Avokati i njohur, Altin Goxhaj, ka hedhur akuza të forta në drejtim të qeverisë në lidhje me autorizimet për leje-daljeje të qytetarëve në e-Albania. Përmes një reagimi në "Facebook", Goxhaj shkruan se një nga krimet më të mëdha që do i numërohet kësaj qeverie do të jetë vjedhja e të...
Gjeneral brigade Frank Best nga Forca Ajrore Gjermane sot mori detyrat e tij si drejtor i ri i Ekipit Këshillues dhe Ndërlidhës të NATO-s (NALT) nga gjeneral brigade Michael G. Oberneyer, në një ceremoni në selinë e KFOR-it në Prishtinë. Gjatë ceremonisë, gjeneral brigade Oberneyer tha se kanë vazhduar të...