Ballina 2020 February

Arkiva Mujore February 2020

Tash më kur dihen koalicionet dhe partitë që do marin pjesë në zgjedhjet parlamentare të 12 prillit, portali shkurtshqip  zhvilloi sondazhin e parë. Në këtë sondazh morën pjesë numër rekord sa i përket sondazheve online që mundëson rrjeti social facebook. Më shumë se 1 500 anëtarë të faqes shkurtshqip në facebook...
Bashkimi Demokratik për Integrim është mbështetës dhe promotor kryesor i rolit të rinisë shqiptare në politikë. Mbi 25.000 administratorë të rinj shqiptar Dy universitete shtetërore në gjuhën shqipe Me dhjetëra shkolla të mesme në gjuhën shqipe dhe mësim i detyruar i mesëm për të gjithë, salla sportive, qendra rinore, leximore, konvikte, stipendi Forum rinor me përbërje...
Përshkallëzohet situata me refugjatët e bllokuar në pikat kufitare tokësore Greqi-Turqi. Sipas medias greke, të enjten në mesnatë, në mbledhjen e këshillit të Sigurisë së Lartë, pas humbjes së thellë të Turqisë në Idlib, Siri, presidenti Erdogan ka urdhëruar të lejohen refugjatët e bllokuar në vend drejt Perëndimit. Turma të...
“Nëpër shtabet e VMRO-DPMNE-së ende ka fotografi të Gruevskit. Atë e kanë idhull, ndërsa ai është e keqja më e madhe e Maqedonisë”, tha Darko Kaevski dje në emisionin “Click Plus” ku debatoi me Jovan Jauleskin nga VMRO-DPMNE-ja. “Në të gjitha anketat ku përmendet VMRO-DPMNE-ja të gjithë identifikohen me Nikolla...
Këngëtarja e njohur, Genta Ismajli, vazhdon të jetë shumë aktive dhe e ndjekur nga fansat në rrjetet sociale. Ajo ndan thuajse çdo ditë me fansat fotografi dhe video të ndryshme nga jeta e përditshme dhe aktivitetet muzikore. Së fundmi, këngëtarja nga Gjilani ka pasur rastin që në një prej muzeumeve që...
“Eksponentët e Alternativës kanë dashur të më futin edhe mua në lojën e tyre të manifestimeve fetare – Shiite, mirpo unë si lider kombëtar e kisha qëllimin për t’i zbuluar aktivitetet e tyre pasi që një kohë kemi qenë të afert me ta”, thekson Thaçi. Ai ka hedhur akuza...
Nën moton "Edhe ne jemi BDI" , rinia dibrane duke iu bashkuar fuqishëm BDI-së në Dibër.
Sekretari i Përgjithshmë i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas pjesëmarrjes së Vangjush Dakos në Kongresin e PS, që nisi sot punimet. Bardhi në një status në Facebook shkruan se Dako vazhdon dhe merr vendime në PS. “Vangjush Dako në krye të vendit, non grata në SHBA, nën hetim për vjedhjen...
Nuk mund të ketë qeveri në vend, pa fituesin e zgjedhjeve të bllokut shqiptarë. Këtë paralajmërim e bëri para kap minutash, nënkryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Izet Mexhiti. Ky reagim i Mexhitit vjen një dit pas koalicionit LSDM-BESA. Ai tha se Lëvizja Besa është parti e etur për pushtet...
Në këtë sondazh morën pjesë numër rekord sa i përket sondazheve online që mundëson rrjeti social facebook. Më shumë se 1 200 anëtarë të faqes ShkurtShqip në facebook u përgjigjën në pyetjen ? Kush duhet të jetë kandidat për deputet në zonën 1 , nga rradhët e BDI-së ? Në këtë sondazh zv.Drejtori-Abdul-Selam...