Ballina 2020 January

Arkiva Mujore January 2020

LAJME Grubi: BDI propozoi ligj për veting January 31, 2020 - by Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Artan Grubi, njoftoi që kjo parti më në fund e ka dorëzuar ligjin e shumëpërfolur për veting në procedure parlamentare. Ligji parasheh themelimin e Agjencisë e cila do të bëjë vetingun e politikanëve, bartësve të funksioneve publike,...

Doktor Liang Wudong, i cili po trajtonte pacientët e virusit të koronës në wuhan, Kinë, infektohet gjatë trajtimit të pacientëve dhe bëhet mjeku i parë që vdiq nga Coronavirus i ri. ?

Një kujtesë se ndërsa të gjithë të tjerët po përpiqen ta shmangin atë, stafi mjekësor i vijës së...
Ligji i ri për të rinjtë do të gjejë përkrahje maksimale nga Komuna e Çairit, komunat dhe institucionet tjera vendore Në cilësinë e nënkryetarit të Bashkësisë së Njësive të Vetëqeverisjes Lokale morra pjesë në prezantimin e përmbajtjes së ligjit të ri për organizimin rinor dhe politikat rinore të organizuar nga...
Një nga tezat që doli se ishte mashtrim më shumë është ajo që u përhap nga teoricienët e konspiracionit që pretendojnë se virusi është krijuar në laborator dhe se vaksina gjithashtu është zhvilluar. Koronavirusi i Wuhan Ky version u përhap në rrjetet sociale në Shtetet e Bashkuara dhe u mohua nga...
Kryeministri Edi Rama bëri publik me një mesazh në “Twitter” qëndrimin zyrtar të autoriteteve italiane lidhur me reportazhin e publikuar pak ditë më parë në televizionin “Rai3”. Në qëndrimin zyrtar të autoriteteve italiane, të publikuar nga kryeministri Rama, thuhet se autoritetet kanë specifikuar se lajmet e bëra publike nga “Rai3”...
Një ndër emrat më të përfolur në industrinë muzikore është rep-artistja Loredana Zefi. ‘Skandali’ me çiftin zviceran, pastaj ndarja me Mozzik, ishin vetëm disa nga çështjet për të cilat ajo u bë kryetemë e mediave rozë. Së fundi në një emision televiziv artistja foli rreth ndarjes së saj me...
Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria sa më shpejtë të jetë e mundur duhet të inkuadrohen në BE, deklaroi kryeministri italian Xhuzepe Konte në takimin e sotëm në Sofje me kryetarin e Qeverisë bullgare, Bojko Borisov. Konte e përshëndet rolin dhe mbështetjen e Bullgarisë në procesin e zgjerimit të BE-së dhe...
WhatsApp Payments, quhet aplikacioni i ri i kompanisë së Mark Zuckerbergut, për dërgimin e parave nëpërmjet chat-it të Whatsapp-it, ku sipas kompanisë do të jetë më lehtë dhe i shpejtë sesa dërgimi i një fotografie. Aplikacioni u testua në një milion përdorues indianë në vitin 2018 dhe do të nisë...
ë i ri po fiton mbi 200,000 dollarë në vit (180 mijë euro) duke luajtur në video-lojën e famshme Fortnite. Alex Benabe, 19-vjeç, rregullisht luan nga 12 deri në 24 orë dhe njëherë ai u shfaq Live për 37 orë pa ndërprerë, vetëm kur kishte shkuar në banjë Mesatarisht, Alex luan...
Këshilli i Komunës së Tetovës në seancën e sotme të 28-të e miratoi propozim-programin për aktivitete nga fusha e mbrojtjes së ambientit jetësor, me çka komuna do të mund ta zbatojë masën për subvencione që qytetarët të mund të blejnë inverterë klimatik. Në pajtim me këtë u miratuar edhe ndryshimi...