Ballina 2019 December

Arkiva Mujore December 2019

Me rastin e festave të fundvitit dhe ndërrimit të motmoteve, Agjencia e lajmeve ShkurtShqip shfrytëzon rastin që gjithë shqiptarëve kudo që ndodhen dhe gjithë lexuesve e ndjekësve të ju urojë festat. Me shpresë që viti që lëmë pas të ketë përmbushur të gjithë ju në mënyrë profesionale dhe shpirtërore, urojmë...
Pak çaste para ndërrimit të motmoteve vizitova stacionin policor të Bit Pazarit për të vëzhguar dhe përgëzuar nga afër gatishmërinë e ekipit kujdestar në shërbim të sigurisë së qytetarëve gjatë kësaj nate festive. Poashtu isha edhe në vizitë të ekipit të zjarrëfikësve që ishin në aksion intenziv veprimi dhe vëzhgimi!...
Me rastin e festave të Vitit të Ri dhe Krishtlindjeve të ardhshme, autobusët e transportit publik të Shkupit do të funksionojnë në orar ndryshe nga ai i zakonshmi, ndërsa orar të ndryshuar të punës do ta kenë edhe teleferiku në Vodno, njoftojnë nga NQP – Shkup. Linjat e natës...
Artistët e mirënjohur, Flori Mumajesi, Klajdi Haruni dhe Bruno ka menduar për një befasi për adhuruesit e tyre. Në ditën e fundit të vitit ata kanë sjellur si befasi një projekt të ri muzikor. Treshja e njohur kanë sjellur një version më ndryshe të baladës “Plas” që u lansua në fundi...
Këngëtarja Enca Haxhiu edhe pse ka thënë se po e përmbyll Vitin e Ri si “zojë” ajo e ka përmbyllur si tepër e nxehtë Kështu ajo është shfaqur në foton e fundit. E veshur me një fustan të zi, këngëtarja ka theksuar gjoksin dhe këmbët e saj seksi. “Po e mbyll 2019...
Numerologjia këtë e sheh nga një këndvështrim tjetër. Maqedonia, sipas numerologëve, gjendet në fushën numër 4, që do të thotë se do të jetë një vit konservator. Astrologu, Simeon Atanasovski, thotë se janari nuk do të jetë muaj i mirë për LSDM-në. Astrologu i njohur, thotë se edhe për liderin...
Editorial nga Bexhet Musliju, drejtor i Agjencisë së lajmeve “Zhurnal.mk”   Zv. kryeministri për Çështje Ekonomike, Koço Angjushev, i cili do të tërhiqet më 3 janar kur do të fillojë qeveria teknike para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, ka thënë se gjatë dy viteve e gjysmë të kaluar, me njohuritë dhe...
Kryetari i partisë Alternativa, Afrim Gashi ka uruar qytetarët për vitin e ri. Ai ka thënë se viti i ri që po vjen do të jetë viti i ndryshimit. “Urime Viti i Ri, 2020! Qoftë një vit i mbarë për ju dhe familjet e juaja. Një vit që do të...
I dashur Baba Dimër, quhem Maqedonia. Më fal, Maqedonia e Veriut.  E ndryshova emrin para gati një viti dhe ende nuk jam mësuar me këtë. Nganjëherë e gaboj. Kam 28 vjet, nuk jam e martuar dhe kam shumë fëmijë. Nuk i kam numëruar që nga viti 2002, por a...
Baba Dimri u shqetësua për ndotjen, kështu që këtë vit ai arriti në sheshin e qytetit të Shkupit, me një trotinet elektrik në vend të helikopterit. Mesazhi që ai dërgoi te të rinjtë, por edhe te të rriturit, ishte të kujdeseshin për mjedisin, në mënyrë që të zvogëlohej ndotja....