MAQEDONIA

Festim Halili nuk ndalet! Stacioni hekurudhor- Tetovë, me pamje të re (FOTO)

Vazhdon rekonstruimi i stacionit Hekurudhor-Tetovë. Këtë e bën të ditur  drejtori i Ndërmarrjes Publike “Hekurudhat e Maqedonisë – Infrastruktura”, Festim Halili i cili në publikimin e tij...

BOTA News

Skandaloze: Specialja kërkoi material inkriminues për Adem Jasharin

Specialja kërkoi material inkriminues nga Prokuroria e Serbisë për Adem Jasharin, 17 vite pas rënies së tij. Në mars të vitit 1998, pas një rezistence...

Ilir Meta uron shqiptarët e Maqedonisë së Veriut

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta finalizimin e marrëveshjes së djeshme midis BDI-së dhe LSDM-së për formimin e Qeverisë së re e ka...

Era luftë/ Erdogan ngriti avionët me raketa, kryeministri grek bën lëvizjen urgjente tek baza ajrore (FOTO)

Ndërkohë që Turqia njoftoi mbajtjen në ajër për 24 orë të 8 avionëve të pajisur me raketa gati për të qëlluar, kryeminstri grek Mitsotakis...

Dalin pamjet: Si u përplasën anijet ushtarake greke dhe turke në Egje, ngjarja u mbajt e fshehtë

Duel në Egje: Një konfrontim i drejtpërdrejtë midis anijeve luftarake të Turqisë dhe Greqisë ndodhi në ujërat në lindje të ishullit të Rodosit. Përplasja ka...

Riviera shqiptare është shtëpia e shumë vendeve interesante/ Blogu i njohur turistik tregon 15 plazhet që duhen vizituar

Shqipëria është një vend që njihet për bukuritë e saj natyrore. Së fundmi, autori Krishna Teja në artikullin që ka publikuar për vendin tonë...

“E mbaj mend që fluturova në ajër”, historia e çiftit nga Bejruti i cili shpëtoi mrekullisht nga shpërthimi në Liban

Shpërthimi i së martës në Bejrut plagosi një çift nga Libani, i cili gjendej vetëm 600 metra larg incidentit vdekjeprurës. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi,...

Ekonomi

Sugareski: Mos blini bileta ajrore pa rihapjen e aeroporteve

Në faqen e internetit Air Prishtinës shihet komunikimi midis disa qytetarëve që janë të interesuar të blejnë bileta ajrore për Cyrih dhe Dyseldorf, të...

Fluturimet, a po vjen fundi i biletave me çmime të ulëta?

Industria ajrore ka qenë një ndër më të goditurat nga pandemia botërore e Covid-19, por edhe me hapjen e fluturimeve ndërkombëtare, linjat ajrore do...

RMV, Aviokompanitë ofrojnë çmime shumë të lira nga fillimi i majit, Ministria e Transportit apeloi të pritet

Aviokompanitë që fluturojnë nga aeroportet e Maqedonisë së Veriut, tash më kanë filluar me shitjen e biletave për numrin më të madh të destinacioneve...

SPORT

BOTA

Skandaloze: Specialja kërkoi material inkriminues për Adem Jasharin

Specialja kërkoi material inkriminues nga Prokuroria e Serbisë për Adem Jasharin, 17 vite pas rënies së tij. Në mars të vitit 1998, pas një rezistence...

Ilir Meta uron shqiptarët e Maqedonisë së Veriut

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta finalizimin e marrëveshjes së djeshme midis BDI-së dhe LSDM-së për formimin e Qeverisë së re e ka...

Era luftë/ Erdogan ngriti avionët me raketa, kryeministri grek bën lëvizjen urgjente tek baza ajrore (FOTO)

Ndërkohë që Turqia njoftoi mbajtjen në ajër për 24 orë të 8 avionëve të pajisur me raketa gati për të qëlluar, kryeminstri grek Mitsotakis...

Dalin pamjet: Si u përplasën anijet ushtarake greke dhe turke në Egje, ngjarja u mbajt e fshehtë

Duel në Egje: Një konfrontim i drejtpërdrejtë midis anijeve luftarake të Turqisë dhe Greqisë ndodhi në ujërat në lindje të ishullit të Rodosit. Përplasja ka...

Riviera shqiptare është shtëpia e shumë vendeve interesante/ Blogu i njohur turistik tregon 15 plazhet që duhen vizituar

Shqipëria është një vend që njihet për bukuritë e saj natyrore. Së fundmi, autori Krishna Teja në artikullin që ka publikuar për vendin tonë...

“E mbaj mend që fluturova në ajër”, historia e çiftit nga Bejruti i cili shpëtoi mrekullisht nga shpërthimi në Liban

Shpërthimi i së martës në Bejrut plagosi një çift nga Libani, i cili gjendej vetëm 600 metra larg incidentit vdekjeprurës. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi,...

TEKNOLOGJI

BALLKAN

Shqiptari nga Maqedonia, Sabri Demiri, emërohet Kryekëshilltar i Presidentit të Turqisë!

Sipas vendimit të sotshëm të shpallur në Gazetën Zyrtare të Turqisë, shqiptari nga Maqedonia, Sabri Demiri, emërohet për Kryekëshilltar i Presidentit të Turqisë, Recep...

Mediat greke: Shqipëria është e gatshme për një marrëveshje të re të ndarjes së detit me Greqinë

Pas deklaratës së kryeministrit grek se Greqia do zgjerohet 12 milje në detin Jon kanë reaguar edhe mediat greke. Madje ato e kanë cilësuar këtë...

Cakaj: Mbështesni ‘Listën Shqiptare’ në këtë moment vendimtar

Mali i Zi do të mbajë këtë të diel zgjedhjet parlamentare, ku partitë shqiptare janë grupuar në një koalicion të madh nën emrin Lista...

NA NDIQ

50,140FansaPëlqeje
23,546NdjekësitNdjek
2,458NdjekësitNdjek
- Advertisement -

Ballkan

Shqiptari nga Maqedonia, Sabri Demiri, emërohet Kryekëshilltar i Presidentit të Turqisë!

Sipas vendimit të sotshëm të shpallur në Gazetën Zyrtare të Turqisë, shqiptari nga Maqedonia, Sabri Demiri, emërohet për Kryekëshilltar i Presidentit të Turqisë, Recep...

Mediat greke: Shqipëria është e gatshme për një marrëveshje të re të ndarjes së detit me Greqinë

Pas deklaratës së kryeministrit grek se Greqia do zgjerohet 12 milje në detin Jon kanë reaguar edhe mediat greke. Madje ato e kanë cilësuar këtë...

Cakaj: Mbështesni ‘Listën Shqiptare’ në këtë moment vendimtar

Mali i Zi do të mbajë këtë të diel zgjedhjet parlamentare, ku partitë shqiptare janë grupuar në një koalicion të madh nën emrin Lista...

Ali Ahmeti të Hënën do të shkojë si dëshmitar në Hagë

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ditën e hënë pritet të udhëtoj për në Gjykatën Speciale në Hagë, bën të ditur INA. Burime diplomatike thanë për...

TE FUNDIT

Festim Halili nuk ndalet! Stacioni hekurudhor- Tetovë, me pamje të re (FOTO)

Vazhdon rekonstruimi i stacionit Hekurudhor-Tetovë. Këtë e bën të ditur  drejtori i Ndërmarrjes Publike “Hekurudhat e Maqedonisë – Infrastruktura”, Festim Halili i cili në publikimin e tij...

Momenti kur komitat maqedonas ikin nga “luanët” shqiptar në mes të Shkupit (VIDEO)

Komitat maqedonas edhe sot kanë vazhduar me brohoritjet nacionaliste “Mrtov shqiptar dobar shqiptar”, “shqiptari vdekur shqiptari i mirë”, shkruan TS. E gjitha ka ndodhur në...

Fatmir Bytyqi i LSDM kundër punësimit të shqiptarëve në Telekom, EVN

Ideja e Zëvendës Kryeministrit të Parë Artan Grubi se në kompanitë si Telekom, A1, EVN është në interes të punësojnë njerëz që flasin gjuhën...
freshloungebar

NA NDIQ

50,140FansaPëlqeje
23,546NdjekësitNdjek
2,458NdjekësitNdjek
- Advertisement -

TE FUNDIT

Festim Halili nuk ndalet! Stacioni hekurudhor- Tetovë, me pamje të re (FOTO)

Vazhdon rekonstruimi i stacionit Hekurudhor-Tetovë. Këtë e bën të ditur  drejtori i Ndërmarrjes Publike “Hekurudhat e Maqedonisë – Infrastruktura”, Festim Halili i cili në publikimin e tij...

Momenti kur komitat maqedonas ikin nga “luanët” shqiptar në mes të Shkupit (VIDEO)

Komitat maqedonas edhe sot kanë vazhduar me brohoritjet nacionaliste “Mrtov shqiptar dobar shqiptar”, “shqiptari vdekur shqiptari i mirë”, shkruan TS. E gjitha ka ndodhur në...

Fatmir Bytyqi i LSDM kundër punësimit të shqiptarëve në Telekom, EVN

Ideja e Zëvendës Kryeministrit të Parë Artan Grubi se në kompanitë si Telekom, A1, EVN është në interes të punësojnë njerëz që flasin gjuhën...

Grubi: Edhe në Kompanitë si Telekom, A1, EVN është në interes të punësojnë njerëz që flasin gjuhën e komuniteteve të tjera

Subvencionimi i ndërmarrjeve private nëse punësojnë shqiptarë dhe pjesëtarë të bashkësive të tjera etnike nuk çon në një shtet binacional, por është një parim...

Pa ujë lagjja Shuto Orizarë në Shkup

 NP “Ujësjellësi dhe kanalizimi” njofton se për shkak të defektit në rrjetin elektrik, ka ndërprerje të energjisë elektrike në stacionin pompues Shuto Orizarë, dhe...
- Advertisement -