MAQEDONIA

BOTA News

Ilir Meta: Unë me shqiptarët e ndershëm do t’i dalim për zot këtij vendi, do të tmerrohet Rama. Kam qenë kryeministri më i mirë...

Ilir Meta ka dhënë një deklaratë për media ku i ka bërë thirrje shqiptarëve të ndershëm për t’i dalë zot vendit. “Presidenti nuk ka qene...

U MASHTRUA NGA MOBILESHOP FITA, QYTETARJA TREGON AKTIN PATRIOTIK QË BËRI

“Nëse gjatë luftës është dashur t’i kapin armët, të flijojmë jetët tona për lirinë e vendit, sot është patriotizëm të denoncojmë krimin”. Kjo është thirrja...

Nga 1 janari 2021 viza online ETIAS edhe për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

Bashkimi Evropian rikthen vizat, por bëhet fjalë për një vizë formale online e quajtur ETIAS për hyrjen e qytetarëve të 60 shteteteve në zonën...

Momenti kur droni i Azerbejxhanit i qëllon ushtarët armenë të cilët ishin duke ngarkuar një kamion (VIDEO)

Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit ka publikuar pamje tronditëse nga konflikti i armatosur me Armeninë në rajonin e Karabahut. Siç duket në video një dron...

Tensionet Greqi-Turqi, SHBA: Harta e brezit kontinental grek, pa rëndësi ligjore

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Turqi tha se harta e Seviljes, rreth rripit kontinental grek të pretenduar në Mesdheun lindor, nuk kishte ndonjë...

Çka kishte ndodhur mes Amerikës dhe Serbisë në vitin 1881 që sot e përmendi Vuçiq

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, ka thënë sot pas takimit me delegacionin amerikan se Serbia nuk ka pasur marrëveshje më të mirë me Shtetet e...

Ekonomi

Selami dhe Grubi:Edhe një storje e sukseshme e programes IPARD, fuqishëm do ndihmojmë në fuqizimin e kompanive të vogla dhe të mesme.

Zv.drejtori i agjencionit për zhvillim rural Abdulselam Selami së bashku me Zv.kryeministrin e parë Artan Grubi sot kan vizituar kompaninë Bato-Nuts,e cila përmes fondeve...

Bekteshi: Përmes politikave ekonomike për zhvillimin e inovacionit, investimet në zhvillimin teknologjik dhe përmirësimin e kushteve për të bërë biznes, do të arrijmë transformimin...

„ Në katër vitet e ardhshme si Ministër i Ekonomisë do të vazhdoj të ndjek politikën ekonomike që synon zhvillimin e inovacionit dhe investimeve në...

RMV, “disa drejtorë i urdhërojnë mësuesit të blejnë vetë llaptop për mësim-online”

Vetëm dhjetë ditë na ndajnë nga fillimi i vitit shkollor 2020-2021, nga Ministria e Arsimit tashmë kanë vendosur që mësimi do të mbahet nga...

SPORT

BOTA

Ilir Meta: Unë me shqiptarët e ndershëm do t’i dalim për zot këtij vendi, do të tmerrohet Rama. Kam qenë kryeministri më i mirë...

Ilir Meta ka dhënë një deklaratë për media ku i ka bërë thirrje shqiptarëve të ndershëm për t’i dalë zot vendit. “Presidenti nuk ka qene...

U MASHTRUA NGA MOBILESHOP FITA, QYTETARJA TREGON AKTIN PATRIOTIK QË BËRI

“Nëse gjatë luftës është dashur t’i kapin armët, të flijojmë jetët tona për lirinë e vendit, sot është patriotizëm të denoncojmë krimin”. Kjo është thirrja...

Nga 1 janari 2021 viza online ETIAS edhe për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

Bashkimi Evropian rikthen vizat, por bëhet fjalë për një vizë formale online e quajtur ETIAS për hyrjen e qytetarëve të 60 shteteteve në zonën...

Momenti kur droni i Azerbejxhanit i qëllon ushtarët armenë të cilët ishin duke ngarkuar një kamion (VIDEO)

Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit ka publikuar pamje tronditëse nga konflikti i armatosur me Armeninë në rajonin e Karabahut. Siç duket në video një dron...

Tensionet Greqi-Turqi, SHBA: Harta e brezit kontinental grek, pa rëndësi ligjore

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Turqi tha se harta e Seviljes, rreth rripit kontinental grek të pretenduar në Mesdheun lindor, nuk kishte ndonjë...

Çka kishte ndodhur mes Amerikës dhe Serbisë në vitin 1881 që sot e përmendi Vuçiq

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, ka thënë sot pas takimit me delegacionin amerikan se Serbia nuk ka pasur marrëveshje më të mirë me Shtetet e...

TEKNOLOGJI

A do të ketë iPhone 12 mbushës të baterisë pa tel?

Këtu janë të gjitha thashethemet përpara ngjarjes virtuale të lançimit të iPhone 12 nga Apple për pak çaste. Në një ngjarje virtuale më vonë sot,...

BALLKAN

Walker: Vuçiç e di çfarë ka ndodhur në Reçak, Kosova nuk do të jetë kurrë më pjesë e Serbisë

Ish-kreu i Misionit të OSBE-së në Kosovë, diplomati amerikan William Walker, duke komentuar deklaratat e presidentit serb Aleksandar Vuçiq, ka thënë se nuk ka...

Ilir Meta: Unë me shqiptarët e ndershëm do t’i dalim për zot këtij vendi, do të tmerrohet Rama. Kam qenë kryeministri më i mirë...

Ilir Meta ka dhënë një deklaratë për media ku i ka bërë thirrje shqiptarëve të ndershëm për t’i dalë zot vendit. “Presidenti nuk ka qene...

U MASHTRUA NGA MOBILESHOP FITA, QYTETARJA TREGON AKTIN PATRIOTIK QË BËRI

“Nëse gjatë luftës është dashur t’i kapin armët, të flijojmë jetët tona për lirinë e vendit, sot është patriotizëm të denoncojmë krimin”. Kjo është thirrja...

NA NDIQ

50,140FansaPëlqeje
23,546NdjekësitNdjek
2,458NdjekësitNdjek
- Advertisement -

Ballkan

Walker: Vuçiç e di çfarë ka ndodhur në Reçak, Kosova nuk do të jetë kurrë më pjesë e Serbisë

Ish-kreu i Misionit të OSBE-së në Kosovë, diplomati amerikan William Walker, duke komentuar deklaratat e presidentit serb Aleksandar Vuçiq, ka thënë se nuk ka...

Ilir Meta: Unë me shqiptarët e ndershëm do t’i dalim për zot këtij vendi, do të tmerrohet Rama. Kam qenë kryeministri më i mirë...

Ilir Meta ka dhënë një deklaratë për media ku i ka bërë thirrje shqiptarëve të ndershëm për t’i dalë zot vendit. “Presidenti nuk ka qene...

U MASHTRUA NGA MOBILESHOP FITA, QYTETARJA TREGON AKTIN PATRIOTIK QË BËRI

“Nëse gjatë luftës është dashur t’i kapin armët, të flijojmë jetët tona për lirinë e vendit, sot është patriotizëm të denoncojmë krimin”. Kjo është thirrja...

Vendimi:Shteti u merr Balilajve “Santa Quaranta”-n e famshme

“Santa Quaranta” e famshme, e famshme për shkak të pronësisë së saj, pra e Klemend Balilit, i konsideruar nga media greke si “Escobari i...

TE FUNDIT

Ganiu: Mjetet për zbukurimin e komunës alokohen për qëllim humanitar

Mjetet e parapara për zbukurimin e komunës me rastin e festave të fundvitit, alokohen për qëllim humanitarë! Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu nga...

Nesër pa energji elektrike pjesë të komunave Qendër, Gjorçe, Saraj, Aerodrom dhe Karposh

Pjesë të komunave të Shkupit Qendër, Gjoçre Petrov, Saraj, Aerodrom dhe Karposh nesër në periudha të caktuara kohore do të mbeten pa energji elektrike. Siç...

“N’shpi te…” – Kryetar i komunës së Çairit, Visar Ganiu

Emisioni “N’shpi te…” sot ndodhet në shtepinë e kryetarit të komunës së Çairit, z. Visar Ganiu, i cili edhe përkundër angazhimeve të tija na...
freshloungebar

NA NDIQ

50,140FansaPëlqeje
23,546NdjekësitNdjek
2,458NdjekësitNdjek
- Advertisement -

TE FUNDIT

Ganiu: Mjetet për zbukurimin e komunës alokohen për qëllim humanitar

Mjetet e parapara për zbukurimin e komunës me rastin e festave të fundvitit, alokohen për qëllim humanitarë! Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu nga...

Nesër pa energji elektrike pjesë të komunave Qendër, Gjorçe, Saraj, Aerodrom dhe Karposh

Pjesë të komunave të Shkupit Qendër, Gjoçre Petrov, Saraj, Aerodrom dhe Karposh nesër në periudha të caktuara kohore do të mbeten pa energji elektrike. Siç...

“N’shpi te…” – Kryetar i komunës së Çairit, Visar Ganiu

Emisioni “N’shpi te…” sot ndodhet në shtepinë e kryetarit të komunës së Çairit, z. Visar Ganiu, i cili edhe përkundër angazhimeve të tija na...

Qeveria emëron drejtorët e rinjë (Emrat)

Qeveria në seancën e sotme krahas vendimeve të shumta që ka marrë mbi masat për Covid 19, ka bërë edhe disa emërime kadrovike e...

Llukarevska-Selami: Ndihma financiare për kompanitë për muajin 10,11 dhe 12 së shpejti,sistemi-GATI

Drejtoresha e DAP -it Sanja Llukarevska dhe zv/ drejtori Abdulselam Selami , njoftojnë se në prag të sjelljes së Ligjit për mbështetje financiare të...
- Advertisement -